Sağlıklı bir diyet içinKendinizi başarıya hazırlamak

Kendinizi başarıya hazırlamak için işleri basit tutmaya çalışın. Daha sağlıklı bir diyet yemek karmaşık olmak zorunda değildir. Örneğin, kalori saymakla aşırı derecede ilgilenmek yerine, diyetinizi renk, çeşitlilik ve tazelik açısından düşünün. Paketlenmiş ve işlenmiş gıdalardan kaçınmaya ve mümkün olduğunda daha taze malzemeler seçmeye odaklanın.

Sağlıklı bir diyet için Kendi yemeklerinden daha fazlasını hazırla. Evde daha fazla yemek pişirmek, yediklerinizin sorumluluğunu üstlenmenize ve yemeğinize tam olarak ne girdiğini daha iyi izlemenize yardımcı olabilir. Daha az kalori yiyeceksiniz ve sizi yorgun, şişkin ve sinirli hissetmenize neden olabilecek ve depresyon, stres ve kaygı semptomlarını şiddetlendirebilecek kimyasal katkı maddeleri, ilave şeker ve paketlenmiş ve paket gıdaların sağlıksız yağlarından kaçınacaksınız.

Doğru değişiklikleri yapın Diyetinizde sağlıksız yiyecekleri keserken, onları sağlıklı alternatiflerle değiştirmek önemlidir. Tehlikeli trans yağları sağlıklı yağlarla değiştirmek (kızarmış tavuğu ızgara somonla değiştirmek gibi) sağlığınız için olumlu bir fark yaratacaktır. Hayvansal yağları rafine karbonhidratlarla değiştirmek (kahvaltı pastırmasını çörekle değiştirmek gibi), kalp hastalığı riskinizi azaltmaz veya ruh halinizi iyileştirmez.

Yemekten sonra nasıl hissettiğinize odaklanın. Bu, sağlıklı yeni alışkanlıklar ve tatlar geliştirmeye yardımcı olacaktır. Yediğiniz yemek ne kadar sağlıklı olursa, yemekten sonra o kadar iyi hissedersiniz. Ne kadar çok abur cubur yerseniz, kendinizi rahatsız, mide bulantısı veya enerji tükenmiş hissetme olasılığınız o kadar artar.

Bolca su iç.Su, atık ürün ve toksin sistemlerimizi temizlemeye yardımcı olur, ancak çoğumuz yaşamımızı susuz geçirerek yorgunluğa, düşük enerjiye ve baş ağrısına neden olur. Susuzluğu açlıkla karıştırmak yaygın bir durumdur, bu nedenle iyi susuz kalmamak, daha sağlıklı yiyecek seçimleri yapmanıza da yardımcı olacaktır.