06 Eylül, 2021

Saglikli Diyet Nasıl Yapılır

Kendinizi başarıya hazırlamakiçin işleri basit tutmaya çalışın. Daha sağlıklı bir diyet yemek için tartıya odaklanmaktan vazgeçin. Yemekten sonra nasıl hissettiğinize odaklanın. Bol su için.

Helpguide.org

02 Eylül, 2021

Çocuklar için Sağlıklı Beslenme

sağlıklı bir diyete geçmek, çocuğunuzun sağlığı üzerinde derin bir etkiye sahip olabilir, sağlıklı bir kiloyu korumasına, ruh halini dengelemesine, zihinlerini keskinleştirmesine ve çeşitli sağlık sorunlarından kaçınmasına yardımcı olabilir.

Helpguide.org

01 Eylül, 2021

Diyette 5 Önemli Besin Grubu

Dengeli bir diyete sahip olmak, tüm ana besin gruplarından besinleri doğru miktarlarda yemek anlamına gelir. Bu besin grupları şunlardır: Kepekli tahıllar, meyve sebzeler, protein, Süt Ürünleri, Yağlar

Medicalnewstoday.com

01 Eylül, 2021

Obezite Nedir?

Obezite genel olarak bedenin yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının aşırı artması sonucu boy uzunluğuna göre vücut ağırlığının arzu edilen düzeyin üstüne çıkmasıdır.

Saglik Bakanlığı

01 Eylül, 2021

Yeterli ve Dengeli Beslenme Nedir?

İnsanın büyümesi, gelişmesi, sağlıklı ve üretken olarak uzun süre yaşaması için gerekli olan besin öğelerini yeterli ve dengeli miktarda alıp vücutta kullanabilmesidi

Saglik Bakanlığı

01 Eylül, 2021

Obezite Nedenleri

Genetik, çevresel, nörolojik,fizyolojik, biyokimyasal, sosyo-kültürel ve psikolojik pek çok faktör birbiri ile ilişkilidir.

Saglik Bakanlığı